Кулон із полімерної глини у техніці сутаж
За допомогою полімерної глини можна імітувати багато матеріалів. В даному майстер-класі я пропоную спробувати створити сутажний кулон, використовуючи для цього пластику. Звичайно, повністю імітувати вишивку не вдасться, але вийде дуже схоже.
Нам потрібно:
- полімерна глина п’яти різних кольорів
- рідка пластика
- страза для серединки
- пін з петелькою
- плоскогубці
- лак на водній основі
- екструдер з насадкою із стандартного набору з чотирма круглими отворами
- ножі для полімерної глини
- текстурний килимок
- моделюючі інструменти
- паста-машина
Беремо полімерну глину, яку будемо використовувати для зворотного боку кулону. В мене це Fimo Effect №81. Розминаємо її і розкатуємо за допомогою качалки або паста-машини. Товщина приблизно 1,5 мм.
За допомогою текстурного листа наносимо текстуру на розкатаний пласт. Цей бік, на якому нанесена текстура, буде зворотною стороною кулону, тому обережно знімаємо його з поверхні і перевертаємо. Якщо в подальшій роботі використовувати керамічну плитку чи скло, то текстуру можна зім’яти, тому краще взяти листочок паперу. Я взяла в клітинку, бо на ньому зручніше дотримуватися симетрії. Але потрібно пам’ятати, що папір вбирає пластифікатор з полімерної глини, тому, якщо глина досить суха, таку поверхню треба використовувати з обережністю.
Розминаємо полімерну глину трьох кольорів. В мене це Пластішка 0118, Fimo Effect №105 пастель ваніль, а третій колір намішаний з цих двох.
По черзі видавлюємо з екструдера з кожного кольору полімерні “нитки”.
На розкатаному пласті полімерної глини робимо розмітку і встановлюємо стразу і пін. Продавлюємо пін, щоб він занурився у поверхню. Якщо пластика досить суха, то для кращої фіксації полімерних ниток, поверхню можна змастити рідкою пластикою. В мене це Пластішка G-160.
Беремо першу полімерну нитку і обгортаємо нею стразу. Потім продовжуємо укладати нитки відповідно узору.
З того ж кольору, з якого робили поверхню, робимо три кульки, одну маленьку і дві великі. Встановлюємо їх на поверхні. Навіть якщо основа м’яка, для кращого приєднання кульок на те місце, куди їх прикріплюємо, потрібно нанести трохи рідкої пластики.
Починаємо обгортати кульки “ниточками”.У моєму випадку першою беремо трав’яну “ниточку”. Найкраще для обрізання “ниток”, на мою думку, підходить ніж-скальпель.
Спочатку розміщуємо нитку в потрібному нам місці, потім швидким рухом відрізаємо зайве і зразу ж забираємо відрізаний кінчик, щоб він не прилип до роботи і не пошкодив її.
Продовжуємо викладати візерунок. “Ниточки” потрібно укладати близько один до одного, але робити це потрібно обережно, щоб не пом’яти їх. Це зручно робити моделюючими інструментами.
Коли візерунок закінчено, скальпелем вирізаємо кулон по контуру, при цьому лезо скальпеля повертаємо трохи всередину. Бажано вирізати виріб не відриваючи від нього леза, тоді зріз буде рівніший. Моделюючим інструментом рівняємо і розгладжуємо зріз. Після цього полімерною “ниткою” обгортаємо кулон по контуру, щоб сховати зріз. Поверх неї накладаємо ще одну “нитку”.
Після цього випікаємо кулон. Якщо страза пластикова, її необхідно вийняти перед запіканням. Якщо скляна – можна випікати разом з кулоном. Після випікання виробу і його вистигання покриваємо кульки лаком.
Пін необхідно вийняти, змастити супер-клеєм і вставити назад. Кулон готовий. До нього можна вчепити ланцюжок або шнур по бажанню.
Більше майстер-класів з ліплення із полімерної глини ви можете знайти тут: “Уроки. Полімерна глина“
Автор майстер-класу: Даша Верещак
Майстер-клас підготовлений спеціально для HMStudio.
Розміщення статті без вказання автора і ссилки на першоджерело заборонено!