Намисто з емалі та полімерної глини
Не так давно в Україні з’явився новий матеріал для творчості – низькотемпературна емаль. Робота з ним мене просто захопила, емаль дає багато нових можливостей для створення прикрас. І сьогодні пропоную вам МК по одному з варіантів поєднання емалі та полімерної глини.
Для роботи необхідно:
- полімерна глина кількох кольорів (в мене блакитна та золота металік)
- низькотемпературна емаль кількох кольорів
- вощений шнур
- намистини для доповнення
- замок-тогл
- фурнітура для зборки
- інструменти для зборки.
Розминаємо полімерну глину. Якщо взяти м’ягку глину, то емаль буде щільніше прилипати, і колір глини менш проступатиме. Я хочу зробити навпаки, щоб колір глини і переходи були помітні, а емаль більше тонувала глину. Тому беру не дуже м’ягку глину.
Глину витягую і перекручую кольори між собою. Повторюю кілька разів поки не буду задоволена результатом.
Нарізаю на однакові частини і роблю намистини-заготовки. При цьому формую не круглі, а більш витягнуті намистини.
В кожній роблю отвір зубочисткою. Для цього потрібно обережно вкручувати зубочистку в намистину, щоб не зім’яти її.
Переходимо до тонування. Висипаю емаль на папір. Вона являє собою дуже дрібний порошок, який спікається при високій температурі. Разом висипаю два відтінки синього для фону, а окремо пісочний і шоколадний для акцентів.
Тоную всі намистинки фоновими кольорами.
Після цього переходжу до декорування. Контрасні кольори можна наносити пензликом, пальцем або просто прокатати в них намистинку. Ось що виходить.
Для запікання формую підставку з картону і запікаю на зубочистках (температуру дивіться на упаковці глини та емалі). Це потрібно щоб намистинки не торкалися поверхні і одне одного, інакше приклеяться.
Залишки емалі збираю пензликом, змішую і прокатую в них невеличкі намистини. Запікаю теж на зубочистках, але підставкою уже слугує фольга.
Ось як змінюються намистини після запікання. Вони набувають блиску, колір стає насиченішим (рекомендую запекти зразки емалі, деякі змінють колір після запікання), їх приємно тримати в руках. Чимось схожі на керамічні або з каменю.
Приступаємо до зборки. Я відібрала шнури і намистини в тон.
Відміряю шнури. Відрізаю з запасом на вузлики і кріплення, я брала по 94 см, 6 шнурів. Кількість основних намистин чергується, по 3 і 4. Спершу надіваю центральну намистину, фіксую з двох сторін вузликами, тоді вправо і вліво симетрично надіваю решту.
Ось як виглядать всі зібрані шнури.
Фіксую один з країв вузликом. Потім вирівню шнури, можна трохи переплести між собою, і, коли вигляд мене влаштовує, фіксую вузликом інший край.
Залишки шнурів заплітаю колоском (можна звичайною косичкою або залишити так, за бажанням).
Далі продіваю і фіксую булавку, шнури прошиваю ниткою і в кілька разів закручую. Залишки шнурів відрізаю, змазую супер-клеєм і надіваю кінцевик.
Булавки закручую і фіксую тогл. Намисто готове!)
Я вирішила також доповнити його лаконічними сережками.
При зміні кольорів і форм повністю міняється характер прикрас. Чудових вам експерементів і творчого натхнення!)
Творчого вам натхнення! 😉
Автор майстер-классу: Надія Грипіч
Майстер-класс підготовлений спеціально для магазину «Нand Мade Studio», копіювання без розміщення активного посилання на джерело заборонено.